Części maszynki do strzyżenia włosów
- Strona główna
- Blog AgendaPro Salony fryzjerskie
- Części maszynki do strzyżenia włosów
Dobra fryzura to podstawowy element prezencji i pierwszego wrażenia, jakie robi kulturalny dżentelmen, zwłaszcza w świecie biznesu. Dlatego od początku istnienia tego zawodu fryzjer stał się dla każdego z nas jednym z najważniejszych fachowców.
Każdy - a przynajmniej większość z nas - ma swojego zaufanego fryzjera. W niektórych przypadkach jest on nawet przekazywany z pokolenia na pokolenie. Nie trzeba dodawać, że nie jest to wybór, którego dokonujemy lekkomyślnie, niezależnie od tego, jak banalny może się wydawać na pierwszy rzut oka.
Podobnie jak rzeźnik musi znać wszystkie części tuszy, a lekarz musi dokładnie zapoznać się z anatomią człowieka, tak stylista, fryzjer czy specjalista od włosów musi znać części swojego głównego narzędzia pracy - maszynki do strzyżenia włosów.
W ten sposób specjalista nie tylko będzie w stanie w pełni wykorzystać każdą z tych części, ich funkcje i sposoby działania, ale także zidentyfikować usterki i nieprawidłowości w działaniu maszyny.
Anatomia maszynek do strzyżenia włosów znacznie się zmieniła na przestrzeni lat. Istnieje jednak kilka funkcji, trybów i części, które pozostały niezmienione od początku istnienia systemu.
Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie chcesz rozpocząć pracę w branży kosmetycznej i fryzjerskiej. W kolejnych punktach dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby zostać ekspertem.
Części maszynki do strzyżenia włosów
Ostrza
Sercem i najważniejszą częścią golarki są oczywiście ostrza. Bez nich prawidłowe wykonywanie pracy byłoby po prostu niemożliwe, niezależnie od pozostałej części ramy maszyny.
Ostrza są przymocowane do górnej części maszynki do strzyżenia włosów. Obecnie większość ostrzy jest wykonana z wysokowęglowej stali nierdzewnej i ma kilka ząbków, które służą do cięcia włosów.
Bez dobrych ostrzy golenie może być powolne, uciążliwe i bolesne. Z drugiej strony należy zauważyć, że istnieją maszyny wykorzystujące ostrza obrotowe, podczas gdy inne są oparte na systemie foliowym.
Ostrza obrotowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się z zespołu wirującego złożonego z trzech lub więcej okrągłych ostrzy. Każde ostrze posiada osłonę, która zapobiega bezpośredniemu kontaktowi ze skórą, tnąc włosy spiralnie, jak kosiarka do trawy. Jest to również najczęściej stosowany obecnie system w golarkach do twarzy.
Z drugiej strony, system foliowy ma ostrza oscylujące. Służą one do ścinania włosków, które "mieszczą się" pomiędzy przestrzeniami pozostawionymi przez ostrza. Maszyny te mogą mieć od 1 do 5 ostrzy. Im więcej ostrzy, tym większa powierzchnia golenia.
Silnik
Nie trzeba dodawać, że bez silnika prawie żadna maszyna nie mogłaby pracować. Maszynki do strzyżenia włosów nie są wyjątkiem od tej reguły, niezależnie od tego, czy są zasilane bateryjnie, bezprzewodowo czy bezpośrednio podłączone do prądu.
Ogólnie rzecz biorąc, silniki do golarek są magnetyczne, obrotowe i rotacyjne. Wybierając idealną maszynę, należy pamiętać, że maszyny z silnikami rotacyjnymi są zazwyczaj znacznie mocniejsze.
Szefowie
Prawie na pewno poprosiłeś fryzjera, aby ogolił Cię określoną liczbą głowic. Są to głowice, które różnicują długość golenia wzdłuż skóry głowy.
Im niższy numer głowicy, tym dokładniej będzie ona przycinać. Z drugiej strony, wyższe i dłuższe głowy będą mniej inwazyjne. Większość głowic jest wykonana z tworzywa sztucznego. Są one wymienne, a liczba głowic zależy od maszyny, ale na ogół wynosi od 0 do 6.
Przycinarki
Ostatnie, ale nie mniej ważne, są słynne trymery. Są to idealni sprzymierzeńcy do pielęgnacji i modelowania zarostu i włosów na twarzy, a także do przycinania włosów na innych częściach ciała (np. na plecach lub szyi).
Podkaszarki mają mniejsze głowice, które ułatwiają dotarcie do miejsc, które w innym przypadku byłyby trudno dostępne. Najlepsze jest to, że zazwyczaj nie są one ścierne i nie powodują uszkodzeń twarzy.
Oczywiście przy wyborze idealnej maszyny należy wziąć pod uwagę także inne aspekty. Wśród nich można wymienić długość kabla - lub jeśli jest to urządzenie bezprzewodowe - liczbę głowic, ergonomię uchwytu, czas pracy akumulatora i wiele innych.
W ostatecznym rozrachunku każdy profesjonalista będzie czuł się bardziej komfortowo z jednym lub drugim typem maszyny i będzie wiedział, jak sprawić, aby jego maszyna była jego najlepszym sprzymierzeńcem. Dlatego właśnie znajomość tych podstawowych elementów będzie pierwszym krokiem na długiej drodze do doskonałości.
Powiązane artykuły:
Jak wykonać cięcie zanikające (+VIDEO)2.
2. Najlepsze fryzury męskie na rok 2020. (+PHOTOS)
3. usprawnij swój zakład fryzjerski dzięki oprogramowaniu do zarządzania (+DEMO)
VW dzisiejszym artykule dokładnie przeanalizujemy temat wyboru foteli fryzjerskich, który jest kluczowy dla każdego salonu fryzjerskiego w Polsce. Branża ta rozwija się dynamicznie, co wymaga od właścicieli salonów odpowiedniego wyboru sprzętu, w tym przede wszystkim foteli fryzjerskich...
Jak zostać wszechstronną kosmetyczką?
V Strona główna Blog AgendaPro Estetyka Jak zostać integralnym estetą? Kosmetyczki integralne to profesjonalistki, które wykonują wszelkiego rodzaju zabiegi upiększające, takie jak m.in. depilacja, zabiegi na oczy...
V Strona główna Blog AgendaPro Porady marketingowe, dzięki którym wypromujesz swój biznes ... Aby mieć udany salon kosmetyczny, nie wystarczy oferować wysokiej jakości usług i mieć najlepszych specjalistów w...