14 września 2022 Udostępnij

Jak zrobić wyblakłą fryzurę z 1 i 2

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro
  3. Jak zrobić wypłowiałą fryzurę ...

Do najbardziej poszukiwanych fryzur w dzisiejszych czasach należy bardzo popularny "fade". Jest to bardzo atrakcyjna fryzura, która polega na cięciu za pomocą jednego numeru w okolicach skroni i szyi oraz wydłużeniu jej w kierunku czubka głowy za pomocą innych.

Jak wszystkie fryzury, tak i ta zależy od rodzaju włosów i stylu, jaki chce uzyskać klientka, ale zazwyczaj jest to łatwe do wykonania cięcie, o ile masz odpowiednie narzędzia. Oto kilka wskazówek, jak osiągnąć fryzurę typu fade za pomocą 1 i 2 :

Dlaczego zanika?

Na początek warto wiedzieć, że w barberingu fade odnosi się do sposobu, w jaki różnica między użyciem jednego grzebienia numerowego Twojej maszyny a innego staje się niezauważalna. Tak, to jak rysowanie światłocienia na powierzchni włosów. W tym celu powinieneś zacząć od użycia niższej liczby jako podstawy, a następnie zrobić fade z wyższymi liczbami.

Jak zrobić fade cut z 1 i 2?

Fade to miejskie strzyżenie u fryzjera. Naprawdę proste cięcie, rozumiane jako jedno z najbardziej klasycznych cięć w barberingu. Do jego sprawnego wykonania potrzebna będzie konwencjonalna maszynka do strzyżenia i mała wkładka.

Robiąc fade, wyobraź sobie, że malujesz światłocień. W dolnej części obszaru cięcia klientki znajdują się biele, natomiast górna część będzie przeznaczona dla ciemniejszych szarości i czerni. Najciemniejszy ton to czubek głowy, gdzie zanik będzie odpowiadał cięciu wymaganemu przez klienta.

Warto wiedzieć, że do dobrego cięcia potrzebne będą numery od średniego do dwóch. Dzięki nim uzyskasz dobry gradient, a różnica między numerami będzie niezauważalna. Wykonaj poniższe kroki i dowiedz się, jak zrobić dobre wyblakłe cięcie z 1 i 2.

Biały obszar

Najpierw użyj grzebienia zerowego z otwartą dźwignią. Zacznij od zaznaczenia tym numerem obszaru zaniku w odległości jednego palca nad uchem klienta. Z tyłu należy zaznaczyć wysokość zaniku tuż za wypukłością kości potylicznej. To będzie zakres do zaznaczenia pierwszego obszaru zaniku, więc upewnij się, że przekażesz swój zanik tuż poniżej tego obszaru czaszki, aby upewnić się, że kształt cięcia jest prawidłowy.

Następnie, z tym samym numerem, ale z zamkniętą dźwignią, delikatnie degraduj poniżej obszaru, który już zaznaczyłeś. Unikaj za wszelką cenę wchodzenia aż do znaku, który zrobiłeś wcześniej. Następnie użyj eyelinera na bokobrodach oraz na dolnej i górnej części karku. Na koniec użyj maszynki na tym samym obszarze, aby wypolerować podstawę cięcia. Ten obszar, będąc najbardziej wygolonym, będzie odpowiadał białym tonom twojego światłocienia.

Szarości i czernie

Najciemniejszy obszar zaniku zaczyna się od obszaru szarego. Aby to zrobić, golisz się od wysokości naturalnej ramy klienta, tego kształtu, który ściąga naturalne włosy na boki, z 2 zamkniętych bez sięgania do czubka głowy. Następnie otwórz dźwignię maszyny za pomocą tego samego numeru i zatrzyj linię, która tworzy się między poprzednim cięciem a górną częścią głowicy. Degraduj tę linię, delikatnie używając maszyny nad grzebieniem, aż do uzyskania idealnego gradientu.

Następnie użyj grzebienia 1 ½ z otwartą dźwignią poniżej obszaru obrobionego przez numer 2 i kontynuuj blaknięcie. I przejść z tym samym numerem, tym razem przy zamkniętej maszynie, aż gradient w okolicy zostanie dobrze wyrównany.

Na koniec przełóż grzebień z numerem 1 nad pierwszą linią, którą zaznaczyłeś za pomocą zera, aby zacząć wygaszać szary obszar. Ten obszar jest najważniejszy, ponieważ łączy górę i dół cięcia. I aby utrwalić gradient w tym obszarze użyj liczby ½ przy otwartej maszynie.

Pamiętaj, że zgodnie z tym, czego domaga się Twoja klientka, powinnaś dopasować górną część cięcia na czubku głowy do fade'a. Dobrej technice blaknięcia musi towarzyszyć dobra fryzura dopasowana do tej techniki. Niezależnie od tego, czy Twoja klientka chce mieć długie czy krótkie włosy, upewnij się, że to, co ma w głowie, pasuje do dobrze wykonanej przez Ciebie fady.

Upewnij się, że dużo ćwiczysz i rozumiesz sens estetyczny tego strzyżenia, które jest niczym innym jak przełożeniem doświadczenia światłocienia na finezyjną technikę barberingu.

Nie zapominaj, że praktyka czyni mistrza!

Artykuły powiązane

  1. Profesjonalna koloryzacja włosów.
  2. Jak zrobić cięcie typu fade

Daniel Wróblewski

Redakcja mazur.elk.pl